• Netuším
    • Vôbec ma nekontaktovali

• Kupil som si nový telefón. A prišiel mi použitý no katastrofa.Na stránke zobrazený caschback od Samsung a nemalý s nimi zmluvu. Ale peniaze vrátili.

Tovar (MT Honor 7) prišiel kuriérom v dohodnutý termín a čas.
    Tovar bol riadne zabalený a obsahoval aj faktúru.
    Čo ma viac znepokojovalo bola skutočnosť, že obal MT bol otvorený (ochranné nálepky v počte 2ks) boli prerezané. Jedna z nich bola dokonca prelepená logom Dobre mobily.
    Škatuľa (papierový obal) zo zadnej strany je dosť ošúchaná. Zrejme od toho ako sa s ním narábalo, šúchalo kade tade a pod. Nebola však poškodená a ani nie je vidieť že by IMEI kódy boli poškodené alebo prelepené.
    S nedočkavosťou som teda otvoril krabicu a hneď zlý pocit z dodávky. MT bol bez obalu (bez PVC vrecka), display bol dochytaný, ale bolo vidieť že bol aj leštený. MT som vzal do ruky a poobzeral som si ho. Zo zadnej strany bola ešte ochranná fólia neporušená s mini IMEI kódmi - takže OK. Návod na použitie, nabíjačka, dátový kábel originál zabalené (porovnané s internetom), nepoškodené. MT som dal nabíjať.
    Zatiaľ funguje.
    Cez net som si skontroloval aj IMEI kódy - vyzerá to že sú OK. Ešte som sa nedostal k tomu koľko v skutočnosti bol telefon využitý - možno nebol použitý vôbec, ale tiež je možno ukradnutý, odkúpený v akcií operátora a podobne. Neviem. Môj názor je taký, že zrejme tento telefón bol vystavený pre zákazníkov. No v každom prípade by som túto informáciu bral keby bola napísaná na stránke obchodu (eshop). Nebola.

V každom prípade som čakal, že dostanem neotvorenú krabicu, všetky nálepky neprerušené, mobil v ochrannej fólií. NOVÝ.

Tak ako som sa tešil na tento mobil, tak sa moja radosť zmenila na neistotu čo je toto za telefón.

Jedno však viem. Už nikdy nekupujem od takýchto predavačov. Radšej si priplatím 49 Eur (rozdiel s obchodom Alza.sk), ale viem, že dostanem tovar nový.

• komunikácia - mali napísať a upozorniť na to že ide o telefón ktorý bol niekde vyložený a že nie je zabalený, pretože ja som ho potreboval ako darček

• ceny
    • rozbalený tovar , kradnute mobily predavaju , použite mobily

Obchod je prehľadný ma rychle dodanie
    sklamalo ma že mobil bol otvoreny, nie raz sa stalo že je mobil kradnuty (nie mne známim) neodpisuju
    a neviem ako to je to s reklamaciou ale vraj ani nechcu brať na reklamaciu pokial je ten mobil použivany čo nikde nepíšu v papieroch a ja som len dufala že nebude kradnuty a používany popripadne či mi nepride rozbity

• Nekomunikuju po nakupe

Nikdy kupovat v tomto obchode tovar nekompletny zasielka bola sice zabalena ale tovar nekompletny. Z mobil mi bol doručeny bez baterie nabyjačky.Ked som im volal späť že to je vec obchodu že to preveria ozvu sa nikto sa viac neozval a ked som im volal spet nikto mi to nezdvihol.

• Komunikacia

• dobrá cena
    • plátcovia DPH
    • eshop predáva rozbalený tovar bez upozornenia zákazníka
    • tovar nebol určený na SK trh

Objednával som v priebehu 2 mesiacov 2x mobilný telefón a vždy tam bol problém. Prvý krát bol telefón v rozbalenej krabičke bez fólie. Predajca sa ani neunúval vyčistiť sklo od mastných odtlačkov. Neriešil som to. Pri druhej objednávke som predajcu prosil, aby mi poslal zapečatený telefón. Zrejme sa tam ale niekto dobre baví na účet zákazníka, pretože mi prišla roztrhaná krabička(neveril by som, že Samsung dokáže niekto vybrať aj bočnou stranou krabičky) a navyše po každom zapnutí ma víta logo francúzskeho operátora. Francúzsky majiteľ sa zrejme nevedel vzdať svojho telefónu, bez toho, aby si ho obzrel. Nemôžem povedať, že telefóny boli používané, je ale povinnosťou predajcu upozorniť na takéto vady tovaru.
    ZÁVER: tomuto predajcovi sa budem v budúcnosti určite vyhýbať, aj keď si myslím, že dlhé pôsobenie na trhu mať nebude.

Pri produkte nebolo uvedene, ze telefon bol rozbaleny-vystaveny. Predavali ho ako novy.
    Takze prisiel mobil ktory bol rozbaleny a prelepeny nalepkou, ze skontrolovali dobremobily :(
    Recenzia by bola pozitivna keby to dopredu oznamili. Ale nechapem preco v dnesnom svete ludia klamu. Moju doveru sklamali. Uz bohuzial nenakupim.

Reakcia obchodu Dobremobily.sk

veľmi nás mrzí Vaša nespokojnosť. Telefón, ktorý ste si zakúpili je Nový. Tento telefón je nepoužívaný a nemal ho pred Vami žiadny zákazník. Pretože sa nám niekoľkokrát stalo, že balenie nebolo kompletné prípadne bola iná chyba na telefóne, rozhodli sme sa nastaviť proces expedície objednávky tak, že každý telefón rozbalíme a odkontrolujeme jeho stav. K tomuto kroku sme pristúpili, aby sme zamedzili nespokojnosti zákazníkov.

Je možné , že zákazník dostane telefón, ktorý bol rozbalený a vystavený na pobočke. Tieto telefóny sú tiež Nové. Nie sú zapnuté a nie sú ani používané. Veľmi nás mrzí, že došlo k názorovému rozporu pri slove "nový". Veríme, že aj tak budete s telefónom absolútne spokojný a zároveň verím, že Vás budeme môcť presvedčiť o kvalitných službách v budúcnosti.

Ďakujem za pochopenie ,
    David Škrobánek CRO

• dobre ceny. ale zrejme za cenu jednania, ake popisujem nizsie.
    • vratenie tovaru bez problemov vyriesene bez prietahov.
    • tovar nebol originalne zabaleny, bolo s nim manipulovane a predajca klamal o stave telefonu.

pri preverani tovaru som sa spytal predavacky, ci mi nedava telefon, ktory mali predtym vybaleny a vystaveny. jasne mi povedala, ze nie. ked som sa spytal, kde je telefon, ktory mali vystaveny a uz tam nie je, povedala, ze inde a ze maju viacpredajni a vela mobilov. teda ze mi dava novy original kus. obal bol prelepeny nalepkou s logom obchodu. pod touto nalepkou bola dalsia, ktora bola prerezana a pod nou originalna nalepka vyrobcu, ktora bola prerezana tiez. telefon nebol zabaleny tak, ako ine telefony tohto vyrobcu. zadna strana telefonu mala na sebe stopy po poutierani, zrejme vlhkou handrickou. kupit si dnes mobil, ktory bol niekde vystaveny, pri preberani si to overit a byt vyslovene oklamany, tak takto si seriozny obchod nepredstavujem. v dnesnej konkurencii je pouzit tento obchod, hoci len po jednej zlej skusenosti, uplne zbytocne. aj ked telefon zrejme nebol pouzivany ako taky, ide o princip. ak by som bol dostal pravdivu odpoved, mohol som sa rozhodnut, ci si vezmem, alebo nie, ale takto sa to nerobi. budete doverovat niekomu, kto takto vybavi objednavku a zaroven bez okolkov klame?

• Zly web, zla komunikcia.

Vyuzit iny obchod.

• Príspevok bol na žiadosť autora odstránený.

• netransparentnost

nedorucili mi tovar (mobil), ktory som si objednala, ale iny mobil. Medzitym nastali komunikacne nezrovnalosti, ked som sa zakazdym od ineho pracovnika dozvedela ine informacie a skutocnosti na jednu a tu istu vec... od kupy ma odradilo aj to, ze predavaju rozbalene telefony a pracovnici sami nevedia, odkial ich nakupuju... pre mna je doveryhodnost tohto obchodu nulova

• ziadne
    • amaterizmus

vyhybat sa

• Vykupujeme fond od sociálne slabých
    • Rozbalene ne používané A opravované mobily.

Vyhnúť sa veľkým oblúkom

• výhodou bola cena a že si tovar môžem ísť vyzdvihnúť osobne do tesca v BA.
    • komunikácia s obchodom bola zlá... nevedeli, nemali, ešte nemali a nevedeli prečo. ak plánujete kúpiť v tomto obchode niečo, čo potrebujete mať na presný termín (napr. darček) tak rozhodne NEodporúčam! "pripravené k odberu" vôbec nemusí znamenať pripravené k odberu :-) a tovar vám nevydajú hoci ho fyzicky majú, lebo z centrály im neposlali faktúru... tá príde až za 7 dní - v dnešnej dobe trápne! posielali ju holubom? :-)

• Predaj mobilov mimo slovenskej Distribúcie

Reakcia obchodu Dobremobily.sk

Veľmi nás mrzí Vaša nespokojnosť.
    Máte pravdu, že kvôli cene sme nútený predávať občas aj telefóny, ktoré sú mimo slovenskú distribúciu, avšak nikdy nepredávame telefóny, ktoré by nebolo možné používať na Slovensku. Ide o tzv. Európsku distribúciu. Majú slovenské menu a spĺňajú všetky normy pre používanie na slovenskom trhu. V žiadnom prípade u nás nekúpi zákazník telefón, ktorý nie je možné používať plnohodnotne na Slovensku.

V prípade, že ste nespokojný máte zákonnú možnosť vrátiť výrobok do 14 dní.

Zároveň chcem upozorniť, že na všetky telefóny držíme zákonom stanovenú záruku.

s pozdravom
    David Škrobánek
    CRO
    Dobremobily s.r.o

• Predajca

Hroza

• nespoľahlivosť

sklamali ste ma, už Vás nepoužijem pre ďalší nákup

• Príspevok bol na žiadosť autora odstránený.