expresná dodávka , super zabalené na prepravu .

• Rýchle dodanie. Výborné balenie stromčekov. Výborný materiál.

Doručenie prebehlo rýchlo, len v jednej položke sa pomýlili a poslali mi iný druh ríbezle. Ale so zabalením dodaných rastlín som bol spokojný.

Z 8 objednaných rastlín malo deklarovanú dĺžku 100-150 cm len 6. 1 z rastlín mala okolo 30 cm a ďalšia bola odseknutá rovno nad zeminou len s jediným listom. Ale na druhej strane to bola najlepšia cena akú som našiel oproti iným e-shopom

Tovar doručený expresne 2 dni od objednania, perfektne zabalený, super obchod, vrelo odporúčam, vysoká kvalita tovaru.

Všetko v poriadku som spokojná .

• Kvalita tovaru
    • Komunikácia na úrovni

Maximálna spokojnosť

Úplná spokojnosť

• Tovar bol starostlivo zabalený a v dobrej kvalite.

vsetko bolo ok

Objednávam rastlínky len od zahradnicí.sk.
    Velká spokojnosť.Krásne ,silné zdravé rastliny posielajú.Kvalitne zabalené.

Rýchlo a bez problémov doručená zásielka

• Rýchle dodanie a ceny
    • Po nákupe nechodia žiadne notifikácie, až zavolal kuriér že je o 3 minúty u mňa..

Kvalita produktov je rozdielna, stromček je čiastočne zaschnuty, asi vzhľadom na pokročilý čas...

• slušný výber rastlín
    • ak neprevezmete zásielku z dôvodu poškodenia, nepreplatia Vám sumu za dopravu
    • za dopravu si pýtajú 10,9€ a tovar Vám privezie i tak klasický kuriér
    • nedávajú na krabice logo krehké ! Takže Vám tovar príde veľmi ľahko poškodený

Keď zaplatíte za tovar vopred, je dosť možné, že Vám tovar príde poškodený, nakoľko nedávajú na krabice logo krehké, ale len nahrávajú do nejakého systému a kuriér týmpádom nemá ako vedieť, keď presúva krabice, ktorý tovar je od zahradnici.sk.
    Nevraviac, že 10,9€ za dopravu zaplatiť, očakával som, že majú vlastného kuriéra, ktorý preváža len rastliny, keď je tak predražený.
    V skratke - objednal som tovar, tovar nemám a prišiel som o 11€, neodporúčam !

Reakcia obchodu ZAHRADNICI.sk - Garden centrum

Dobrý deň prajeme, ďakujeme za recenziu.

Nevidíme však v tejto negatívnej recenzii žiaden zmysel, a to z nasledujúcich dôvodov:

Uvádzate, že ste zásielku neprevzali z dôvodu poškodenia. Toto ste si však neoveril a poškodenie ste usúdili len z nahliadnutia do balíka, pričom nedošlo k dôslednej kontrole obsahu balíka. Objednávku ste automaticky neprevzali, pričom VOPRED KAŽDÉHO ZÁKAZNÍKA INFORMUJEME, aby balík dôkladne po prijatí skontroloval, a ak by došlo k poškodeniu, po informovaní situáciu okamžite vyriešime. Prikladám informáciu, ktorá Vám bola odoslaná e-mailom po vyexpedovaní balíka k Vám:

“V prípade, ak je pri doručovaní Váš balík, alebo jeho obal značne poškodený, je potrebné ho na mieste dôsledne skontrolovať, a v prípade poškodenia rastlín vo vnútri spísať záznam o škode s kuriérom. Ak doručovaný balík aj napriek vizuálnemu poškodeniu prevezmete bez výhrad, nie sme takýto balík už schopní zreklamovať.”

Informáciu o kontrole ste teda od nás obdržali. Pri potvrdení objednávky ste taktiež súhlasili s obchodnými podmienkami, kde je uvedené: kupujúci je povinný prevziať objednaný tovar,

zaplatiť za tovar dohodnutú cenu predávajúcemu, dôsledne prekontrolovať neporušenosť obalu, resp. aj samotný tovar pri jeho preberaní.

Keďže ste tak neuskutočnili a objednávku odmietli, došlo k porušeniu bodu 12: Zmluvná pokuta: “Predávajúci si vyhradzuje právo udeliť kupujúcemu zmluvnú pokutu vo výške celkových nákladov na prepravu tovaru od predávajúceho ku kupujúcemu a taktiež naopak, od kupujúceho (v prípade že zásielku neprevzal) k predávajúcemu v prípade, že vznikla kúpna zmluva, ktorú nestornoval alebo od ktorej neodstúpil a tovar si od dopravcu nevyzdvihol, a tak bol vrátený späť predávajúcemu alebo bol vyzvaný predávajúcim k prevzatiu tovaru, pričom si tovar neprevzal, nakoľko porušil ustanovenia v čl. X. bod 2, písm. a.
    Táto zmluvná pokuta zahŕňa náklady na dopravu ako aj ostatné náklady predávajúceho súvisiace s nenaplnením kúpnej zmluvy.”

Z neudania dôvodu tak nebolo možné pristúpiť k samotnej reklamácii a neprevzatím balíka došlo k porušeniu kúpnej zmluvy, ku ktorej ste sa zaviazali dokončením Vašej objednávky.

Nevyzdvihnutím zásielky z Vašej strany došlo k navýšeniu našich finančných nákladov na dopravu a navyše aj k navýšeniu ostatných prevádzkových nákladov spojených predovšetkým s: rozbalením a dôkladnou kontrolou stavu tovaru, zaistením spätnej logistiky rastlín na príslušnú časť škôlky, likvidáciou znehodnotených obalových materiálov. Z uvedených dôvodov Vám nebola vrátená suma za kuriéra. Ak by došlo k prevzatiu balíka, všetko by bolo vyriešené k Vašej spokojnosti. Ešte doložíme aj informáciu, že rastlinky nakoniec poškodené vôbec neboli. Prišli k nám zdravé a nepoškodené..

K výške dopravy 10,90 € - objednali ste si zásielku rastlín s hmotnosťou 27 kg, ide teda o objemnejšiu zásielku, čomu zodpovedá aj cena prepravného. Žiaľ cena prepravného nie je v našej kompetencii, ale podlieha tarifám kuriérskych spoločností.

Veríme, že sme situáciu objasnili a napriek všetkému prajeme všetko dobré!

Tím zahradnici.sk

SPOKOJNY

• Vždy kvalita!
    • -0-
    • -0-

Veľmi som bola spokojná s ochotou Vašej zamestnankyne pri vybavovaní mojej objednávky. Veľmi pekne jej ďakujem aj touto cestou. Určite si budem v budúcnosti objednávať tovar do záhrady od Vás. Prajem veľa úspechov.

• Vyborne balenie, rychlost dodania