• Po týždni čakania mi oznámili že daný produkt nemajú.NONSENS

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Múdry, produkt byl Vámi objednán při dostupnosti do 5ti dnů. Kolega produkt poptal u dodavatele ihned po objednávce. Od nich mu za 5 dnů dorazila informace, že produkt je dlouhodobě nedostupný, chybí jim nějaké součástky ve výrobě. Následně Vám kolega nabídl produkty zvukově i designové podobné, resp. lepší, s individuální cenou jen pro Vás. To vše provedeno do 5ti dnů od objednávky :). Zdraví Honza, Administrace

neposkytujú možnosť vrátiť rozbalený ale nepoužitý tovar IČO subjektom, na rozdiel od konkurencie, inak všetko OK

ale ako firma sa prikloním ku konkurencii ktorá na tom nebaziruje

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Roman, legislativa je definovaná jasně a Vy ji velmi dobře znáte, pakliže nakupujete na IČO/ firmu, není prodávající povinnen přijat vratku. K vratkám firem přistupujeme individuálně, vracející se zákazník si zaslouží jiný přístup než, někdo kdo má první objednávku a hned ji vrací a ještě tlačí na vyřešení do Vánoc, 2 dny před Vánoci (Váš případ). Ovšem vždy se musí jednat o nerozbalený produkt, díval jsem se, že i velký e-shop se zeleným maskotem akceptuje vratky od firem jen neotevřeného zboží :). Zdraví Honza, Administrace

• Tovar sa dá kúpiť na dobierku bez akéhokoľvek príplatku
    • Pomalý proces - v mojom prípade kuriér vyzdvihoval až na 6–ty deň od zistenia poruchy
    • Nič navyše než určuje zákon, reklamácia by mala byť vybavená do 30dní

Myslím že nákup je skvelý ale reklamácie idú už pomalšie

Dobrý den p. Slávik,
    mrzí mně, pakliže jste měl problém s dopravcem při vyzvednutí reklamace, zde je zapotřebí nás neprodleně kontaktovat, my již máme "nástroje", kterými jsme podobné problémy s dopravci velmi rychle schopni řešit. Každopádně je zapotřebí i nějaká Vaše spolupráce s dopravcem, zvláště v napjatých obdobích kolem Vánoc apod., mu musíte i Vy vyjít vstříc s časem vyzvednutí.
    Reklamace je jasně definována v legislativě a probíhá do 30ti dnů, většina servisů umí být však rychlejší. O případných "nadstandardních" službách ohledně reklamací, můžeme uvažovat, ale jednalo by se o služby vždy zákazníkem placené, např. okamžitá výměna za nový kus a zatím o ně není na trhu dostatečný zájem. Primárně zatím zajímá všechny zákazníky co nejlepší cena :) . Zdraví Honza, Administrace

Velmi zla komunikacia, netusimaky je stav mojej objednavky

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Babarik, díval jsem se na rychlost naší komunikace, resp. kolegy Petra, který řešil Vaši objednávku. 16. 10. 2023, 9:37:49 Vámi objednán produkt, který nebyl skladem, 16. 10. 2023 10:58:56 kolega produkt poptává/ dopytuje u výrobce. 18. 10. 2023 18:40:15 máme email od výrobce, že je kabel ukončený, email dorazil mimo naši pracovní dobu. 18. 10. 2023 20:42:18 ve svém volnu Vám kolega Petr píše, že kabel je ukončený, nabízí vhodnou náhradu, za skvělou cenu jen pro Vás :). V pátek 20. 10. 2023 17:44:47 email od Vás, že souhlasíte s náhradou. V pondělí 23. 10. 2023 11:43:28 od nás zásilka odchází k Vám.
    Dle mého názoru skvěle zvládnutá komunikace, ve finále s dodaným produktem, který Vám věřím dělá radost :). Zdraví Jan Čala

Tovar bol doručený nekompletný. chýbal napajací elektr, kábel ako aj dialkový ovládač.

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Korab, děkujeme za recenzi, napájecí kabel a dálkový ovladač není součástí balení, viz. manuál výrobce. Proč tam nedávají napájecí kabel netušíme, domníváme se, že tím chtějí šetřit elektro odpad, neb produkt se prodává po celém světě a často je v balení kabel pro EU a druhý pro UK, USA apod.. ten kabel, který nepoužijete je pak odpadem. Ohledně ovladače, zde postupně, ale jistě všichni výrobci přecházejí na aplikace, které si stáhnete do tabletu, mobilu a přístroj ovládáte přes ni. Ovšem, ovladač se dá dokoupit jako příslušenství, jedná se o velmi jednoduchý ovladač se základními funkcemi, rozšířené nastavení pouze přes aplikaci. Tak ať Vám přístroj dobře slouží a dělá radost :). Zdraví Jan Čala

• Neseriozne jednanie

Sklamanie

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Mikloš, prověřoval jsem Vaši objednávku a z naší strany řešena bleskově a zcela seriózně, jak je naším zvykem. Sluchátka do uší, objednány v sobotu 3.6., v pondělí 4.6. od nás odeslány, v úterý 5.6. doručeny, rychleji to už snad ani nejde :). Následně jste požádal o možnost odstoupení od smlouvy do 14ti dnů, jak jistě víte u produktů, které přichází do přímého kontaktu s lidským tělem, spodní prádlo, plavky, erotické pomůcky, napři i sluchátka do uší, apod. není prodávající povinnen akceptovat vratku a tedy byla z naší strany zamítnuta. Přesně podle platné legislativy a zcela korektně, jak je naším zvykem. (Občas děláme výjimky u zákazníků, kteří mají opakované nákupy, nebo si místo toho odeberou jiný produkt). Zdraví Jan Cala

Tovar prišiel hrubo poškodený

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Mráz, veškeré zásilky od nás jsou pojištěny (pojištění platíme my, pro Vás zákazníky zdarma), pakliže se nám ozvete do 5 dnů od převzetí zásilky, lze reklamaci zadat u dopravce, je potřeba udělat jen několik fotek poškození produktu, krabice, štítku zásilky atd. a zbytek už je na nás, Vy neřešíte už nic, o vše se postaráme my. Následně od nás Vy obdržíte nový produkt nebo výraznou slevu, pakliže jde jen o nějakou kosmetickou vadu (rozhodnutí zda nový produkt, nebo sleva je na Vás). Chápu, že reklamace je velmi nepříjemná záležitost, ale pokud s námi spolupracujete, vše vždy dopadne k plné spokojenosti zákazníka :). Zdraví Jan Čala

Tento obchod ma podviedol a okradol!

Poslal mi poškodený produkt, následne mi to dal za vinu a za poškodenie si zarátali niekoľkonásobok oficiálnej ceny! Obrali ma tak o stovky eur!

Obchod pôsobí velmi seriózne ale zdanie klame!
    Odporúčam sa tomuto obchodu oblúkom vyhnúť!

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Strapáč, jednáme zcela podle platné legislativy, pakliže nám zákazník vrátí produkt do 14ti dnů, na což má právo, je provedena kontrola s kamerovým záznamem, abychom se nedohadovali kde případně problém vznikl a pakliže, jako ve Vašem případě, zákazník vrátí produkt poškozený, máme právo Vám snížit vrácenou sumu o toto poškození. Je mi zcela jasné, že toto poškození nebylo úmyslné, ale je tam, a bohužel s tím se nedá nic dělat. Pochopitelně jste dostal nový, nepoužitý produkt, to lze též bez problémů dokázat záznamem z expedice, mmj jsem od Vás nenašel žádnou informaci po rozbalení, že něco bylo poškozeno, problém se bohužel ukázal až po zaslání k nám zpět... Doporučuji, pokud máte pocit, že něco bylo špatně, obraťte se na SOI, ČOI, oni mohou vše prošetřit a my s nimi budeme rádi plně spolupracovat. Zdraví Jan Čala

Dany tovar im figuruje na sklade, no v skutocnoti je nedostupny.

Tovar je dostupný v obchode no ešte mi ho ani neodoslali od 28.11.2022,iba mi prišiel mail,že objednávka je zaregistrovaná.

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Štefánik, zde prosím přijmete mou omluvu, ve Vašem případě se jedná o selhání jednotlivce, který měl prověřit dostupnost produktu, který nebyl skladem a kolega to neudělal, byl pokárán a nebude se to opakovat. Ještě jednou se omlouvám a přeji pěkné svátky. Zdraví Jan Čala

• Tovar bol doruceny na nespravnu adresu

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Šmigura, omlouváme se za komplikace. Tovar byl doručen na adresu Gorkeho 4, v Bratislavě, přesně ta byla Vámi zadána jako doručovací, předávání dat mezi e-shopem a DPD je automatizovaná činnost, není možno do ní zasahovat. V emailu máte 2 emaily, první je potvrzení objednávky, druhý je odeslání zásilky, kde je též tato adresa pro kontrolu zadána. Ještě jednou se omlouváme za komplikace, ale doporučil bych důslednou kontrolu při vyplňování v košíku. Zdraví Jan Čala

• objednal som si mp3 prehravac shanling q1 a nie tieto repro, doteraz som shanling q1 nedostal...

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Hanic, díval jsem se na sledování Vaší zásilky a prochází překladištěm DPD. Cca 90-95% zásilek doručíme do SR do 24 hodin, občas se stane, že např. dorazí kamion do hlavního depa v BA později a zásilky se následně doručují do 48 hodin ne do 24 hodin. Sledujte tracking, který od nás dostáváte v emailu o odeslání zásilky, vše potřebné je zde vidět. Omlouvám se za čekání, věřím, že Váš nový produkt Vám to čekání vynahradí :). Zdraví Jan Čala

Absolútny nezáujem o zákaznika, žiadna komunikácia zo strany firmy a upozornenie na meškanie dodávky. Ako môžem dôverovať predajcovi, keď ani vidina zisku z predaja tovaru nie je pohnútkou na seriózne jednanie so zákazníkom. Neviem si predstaviť ako by to fungovalo napríklad pri reklamaciu tovaru.

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Gottschal, neuvěřitelně se pletete. Vaše objednávka je u nás intenzivně řešena celý týden. Dokonce s Vámi kolega několikrát hovořil a emailoval. Produkt jste objednal s dostupností do 5ti dnů, což u daného CD přehrávače není problém, kolega jej okamžitě objednal u výrobce. Váš produkt je skladem u dodavatele v DE a my s nimi řešíme odeslání na denní bázi. O čemže jste byl několikrát informován, zdržuje nám to pouze vyskladnění dalšího zboží, které právě naskladňují. Pro Vaši informaci jak se řeší reklamace u nás najdete zde: https://www.l-e.sk/reklamacny-protokol . Systém je dokonale propracován neb celou reklamaci od svozu, přes komunikaci se servisem řešíme my za Vás :). Naprosto chápu, že se na produkt moc těšíte, jen je třeba malého strpení, velké firmy jako Technics jsou hodně zavalené byrokracií, pro co nejrychlejší odeslání zásilky děláme maximum. Zdraví Jan Cala

• zaslanie tovaru pomerne rychle

kupoval som novy tovar dostal som pouzivany dokonca registrovany pod nejakym uzivatelom. nedodali ani navod na pouzitie.

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Morávek, zde se musím omluvit za výrobce, produkt, který jste objednal nebyl skladem (dostupnost do 5ti dnů) a byl od nás objednán u výrobce. Skladník u výrobce nám omylem poslal produkt, který otevřeli a testovali na něm nějaký problém, který prý řešil jiný zákazník na jiném přístroji, Nejedná se tedy o nic použitého, pouze byl několikrát zapnut a testovali jak se chová jejich kus, proti tomu co měl zákazník doma. Toť vysvětlení od výrobce. Z naší strany mně kolega informoval, že Vám byla poskytnuta sleva jako kompenzace a s tím jste souhlasil. Tedy jsem rád, že vše dobře dopadlo :). Zdraví Jan Čala

Ked som objednaval tak mali tovar na sklade a na druhy den mi poslaly mail ze treba počkať na novu objednavku o tyzdeň.

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Durovcik, pravděpodobně si nás s někým pletete. Vaše objednávka byla učiněna v pátek 15.10. 2021 v 16:54, produkt byl u nás skladem, odeslán byl v pondělí 18.10.201 v 9:54 hod. Předpokládám, že Vaše negativní hodnocení patří někomu jinému :). Zdraví Jan Čala

• rychle dodanie
    • dobry vyber
    • predrazena elektronika, nasiel som aj lacnejsie a potom som lutoval kupu

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den p. Baran, prodáváme renomované světové značky, které poskytují vysokou kvalitu zvuku a dílenského provedení. Chápu, že v NAY, Datartu apod., mají zesilovače, gramofony, které strojí zlomek Vaší investice, ale je potřeba pochopit, že Vy jste nakoupil produkt anglického výrobce Cambridge Audio (zesilovač) a gramofon Pro-ject (rakouský výrobce, světová jednička co do počtu prodaných kusů, vyráběno v CZ a SK), oba produkty Vám budou spolehlivě sloužit 10-20 let, při slušném zacházení bez problémů. Obávám se, že třeba nějaký Hyundai gramofon z NAYky Vám nevydrží déle jak 2 roky. A v tomto sortimentu platí, že za kvalitu je nutno zaplatit. Nemyslím si, že jste zaplatil vela, vzhledem k tomu, že Vám zařízení bude sloužit velmi, velmi dlouho. Zdraví Jan Čala

• Prehľad

Po online objednávke som obdržal správu od eshopu, že cena ktorú majú uvedenú tak je iná. Pri držiaku na reproduktor neboli súčasťou ani šróby..fakt smutné, za tú cenu.

Reakcia obchodu L-E.SK

Vážený pán Kuzma, děkujeme za recenzi, produkt, který jste objednal, nebyl u nás skladem. Vzhledem ke stoupajícím cenám surovin, dopravy z Číny atd... dochází ke navyšování cen všeho, nás dodavatel informoval, že cenu musí bohužel zvýšit a tedy i kolega Petr Vám musel nabídnout vyšší cenu, nebo možnost zrušit objednávku. Dodal bych, že Vám kolega Petr poskytl maximální možnou slevu, jen, aby navýšení ceny pro Vás bylo minimální. Věřím, že náš prozákaznický přístup oceníte v další objednávce :). Zdraví Jan Čala

• Prišla mi jedna reproduktorová skrinka poškodená, hlboký zásek do hrany a nie je to prepravou.
    Asi rátajú s tým, že zo Slovenska to nebudem reklamovať.
    Ja som zaplatil nový výrobok, som sklamaný.

Reklama hovorí o rýchlom vybaveni objednavky a odoslaní, ale ja čakám uz mesiac a nič sa nedeje, nakoľko v ponuke obchodu je aj tovar, ktorý nemajú v skladoch a čaká sa na výrobu a dodanie produktu.V tomto vidím veľké nedostatky, keď internetový obchod ponúka tovar, ktorý sa fyzicky nenachádza na ich skladoch, ale v ponuke je a zavádza ľudí.

• Anglická koncovka na nabíjačke.

Neodporúčam.

Reakcia obchodu L-E.SK

Dobrý den paní Horelicanova, děkujeme za recenzi, anglické koncovka, ale i EU koncovka je součástí balení přístroje. Prosím prověřte balení přístroje. Pokud ji nenajdete, kontaktujte nás na emailu [email protected] a neprodleně Vám dodáme EU nabícejí kabel. Omlouvám se za komplikace. Jan Čala