• Príspevok bol odstránený na žiadosť autora príspevku.

• Rýchle expedovanie
    • Poslali omylom FA s DPH, žiadali sme opravu a tu už rýchlosť vybavenia nebola vyhovujúca. Opravenu faktúru neposlali už niekoľko dní, pritom bola chyba na strane dodávateľa, my sme v registrácii uviedli aj IČ DPH...

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku a za zpětnou vazbu. Mrzí nás Vaše nespokojenost. Jak se nyní ukázalo, chyba byla kompletně na Vaší straně. Sám jste si ověřil, že údaje v objednávce jste vyplnil špatně. A na opravu faktury jste čekal teprve 2 dny a už jste napsal tuto recenzi. Nejen tedy, že jste udělal chybu, a nás jste zbytečně očernil, ale po dohodě, že tuto recenzi smažete jste tak neučinil. Přesto přejeme vše dobré a ať se vám daří. Tým Battery Import SK

Objednané zo skladu, objednávka overená, napísal, že to bolo odoslané. Potom napísali, že tovar nie je na sklade a bude do 6 dní. Prešiel týždeň, ale tovar stále neposlali.

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i za zpětnou vazbu. Velice se omlouváme za pochybení. Vámi objednaná baterie byla poslední na skladě, a kolegové v Brně ji nedohledali. Objednali tedy nový kus od dodavatele a o této skutečnosti Vás informovali. Bohužel, tento objednaný kus se od dodavatele zpozdil. Tato informace se k Vám měla dostat, avšak nedostala. Bohužel tedy několik našich chyb a celkově zpackaná zakázka. Ještě jednou se velice omlouváme. Pokud byste o zboží neměl zájem, prosíme dejte vědět, postaráme se kompletně o svoz na naše náklady. Děkujeme za pochopení. Ať se daří. Tým Battery Import SK.

• Komunikácia

Neodpovedali na maily a neberu telefony
    Prireklamci tovaru zle komunikácie predávajúcim

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i za zpětnou vazbu. Omlouváme se za nepříjemnosti a mrzí nás Vaše nespokojenost. Vaší situaci jsem ověřoval s kolegy v Brně. Ti mě informovali, že jste obdržel lepší typ baterie než jste původně objednal. Stejnou značku, stejnou technologii, pouze o 2Ah vyšší kapacitu. Pominuli, že je to zanedbatelný rozdíl, ale ve Váš prospěch, bylo z naší strany učiněno vše včas a korektně. V emailu, který jste poslal zpět nebyl žádný text, žádná reklamace či stížnost. Pouze vyfocený akumulátor, který se zdál být v pořádku. Nicméně, pokud jste nás potom kontaktoval telefonicky, abyste k emailu doplnil vysvětlení, a nedovolal jste se, tak je na místě naše omluva. Velmi se omlouváme. V době, kdy jste akumulátor objednával, byly silné mrazy a poptávka po akumulátorech se enormně zvýšila. Kolegové se snaží primárně uspokojit návštěvníky prodejny, a tak se občas stane, že nestíhají brát telefony. Mrazy přicházejí nečekaně a je těžké za pár dnů vyškolit pomocníka, který by zastal alespoň nějakou užitečnou práci. Děkujeme za pochopení.
    V případě, že bychom Vám ještě nyní mohli s něčím pomoci, prosím kontaktujte vedoucího brněnské pobočky pana Rychnovského - [email protected] Děkujeme Vám za přízeň a doufáme, že bude v budoucnosti ještě příležitost, abyste se k nám opět nalezl důvěru. Přejeme vše dobré a hodně úspěchů v novém roce. Vedení společnosti Battery Import SK

nie je to môj prvý nákup a preto som sa rozhodol znova z obchodu kúpiť. Vtedy bolo dodaná batéria hneď na druhý deň. Ja som teraz týždeň bez auta, keď ho najviac potrebujem. Obchod to síce rýchlo poslal, ale po batérii nie je ani stopa. Písal som aj prepravcovi a jeden píše, že to neeviduje, druhý že by to malo byť niekde skladom.
    Takže ak to vôbec príde rozmýšľam, že to ani nepreberiem a obrátim sa iný obchod.
    Poďakujte prepravcovi.....
    Ešte som volal niekoľkokrát aj predajcovi a vôbec nikto nezdvíhal telefón.

Tovar dodaný prakticky bez obalu nezabalený..len omotane v potravinárskej fólii...na miestach dotrhany... Balík v cene 150 E by mal byť vhodne zabalený a chránený....

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i za zpětnou vazbu. Výrobci žádný obal k bateriím nedodávají. Vzhledem k povaze zboží. Je to průmyslový typ výrobku, s jediným účelem, který v 99% případů skončí pod kapotou vozu, kde vzápětí dochází ke znečištění. Z toho důvodu dodávají výrobci baterie na paletách, volně ložené bez jakéhokoliv obalu. Bez fólie. Výrobek je dostatečně odolný, aby vydržel přepravu, a ani teoretické poškrábání nevadí. Nicméně, aby Vám nedorazil akumulátor znečištěný, používáme my, oproti ostatním dodavatelům, smrštitelnou fólii a to v dostatečném počtu vrstev tak, aby nedošlo k poškození. Potravinářskou fólii nepoužíváme, protože je příliš tenká a také zbytečně drahá. Baterie jsou olověné, a tudíž poměrně hmotné. Pokud by ještě každá měla být zabalená v kartonové krabici, nesmyslně by to zvýšilo cenu výrobku. Navíc proč? Dárkové balení to stejně nenahradí.
    Pokud se domníváte, že lépe zabalená baterie odolá potrhání obalu, pak Vás musíme zklamat. I lépe zabalená baterie by dorazila v potrhaném obalu, a tím byste si našel také důvod ke stížnosti. V tomto případě splnil obal svůj účel a zachránil užitkovou i estetickou hodnotu zboží. Pokud by došlo k pádu baterie, tak nepomůže obyčejný hezky vypadající kartonový obal, ten žádnému pádu neodolá. Musel by to být velice sofistikovaný obal s pěnovou výplní a ideálně v kombinaci s polystyrenem, avšak toto nikdo ze zákazníků ochotně nezaplatí. Ještě jednou děkujeme za důvěru, doufáme, že pochopíte naší argumentaci, a přejeme vše dobré a dlouhou životnost. Tým Battery Import SK

• Dodanie tovaru po 7 dňoch (172 hodín) od objednania a zaplatenia. Aj keď v tom bol jeden štátny sviatok je to priveľa.

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i za zpětnou vazbu. Mrzí nás Vaše nespokojenost, ale okolonsti, za kterých jste objednávku vytvořil byly bohužel velmi nepříznivé. U nás nastalo zdržení pouze 1 den. Vaší platbu jsme přijali 14. 11. odpoledne, a baterii jsme expedovali hned druhý den ráno. Toto je ono jednodenní zdržení. Omlouváme se. Dopravce Fofr doručuje zboží na Slovensko během 2 pracovních dnů. Zboží odešlo 15. 11. a doručeno mělo být 17. 11. To byl státní svátek. 18. a 19. 11. byla sobota a neděle. Balík jste tedy převzal 20. 11. podle plánu. Místo 2 dnů tedy 3 dny. Ještě jednou děkujeme za objednávku. Věříme, že svůj kritický postoj přehodnotíte a s důvěrou se k nám vrátíte. Vše dobré přeje tým Battery Import SK.

moto bateria mi bola dorucena, kyselina vytecena do krabice.
    nemam cas robit detektiva orieska a zistovat kto spravil chybu.
    neodporucam.

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku a velice se omlouváme za nepříjemnosti. Asi nemá příliš smysl se obhajovat. Chápeme, že jako zákazník máte právo na kritiku. Pokusím se být stručný. Motobaterie se dříve (před 3 lety) posílaly přepravními službami bez jakýchkoliv potíží. Po té přišel zákon o prekurzorech výbušnin. EU potažmo stát zakázaly prodej zboží, které obsahuje volně dostupnou např. kyselinu sírovou. Nebylo již tedy možné zasílat nezprovozněné motobaterie, aby si je mohl zákazník zprovoznit sám. Jako prodejce máme povinnost kyselinu do motobaterie před prodejem nalít. To samozřejmě způsobuje řadu komplikací. např. i při přepravě. Většina balíků dorazí k zákazníkovi nepoškozená, ale bohužel čas od času dopravce balík převrátí a čas od času nadávku výrobce motobaterie větší množství kyseliny. Tato kombinace způsobí, že jeli v motobaterii o trochu více kyseliny, může uniknout odvětrávacím rekombinačním ventilem. Ten není-li pod tlakem, tak netěsní 100%. Pro motobaterii to není nijak na škodu. Bohužel pro přepravu ano. Pokud byste motobaterii nechtěl, zařídíme na naše náklady odeslání zpět. Ještě jednou se velice omlouváme. Tým Battery Import SK

Bateria dorazila napoly vybita, takze som musel este dobijat pred pouzitim, co u olovenej baterie hodnotim ako velke negativum. Obchod by mal aj informovat zakaznika kedy bol bateria vyrobena, co som taktiez nikde nenasiel.

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i za zpětnou vazbu. Mrzí nás Vaše nespokojenost, ale můžete být naprosto klidný. Vaše obavy jsou zcela liché. Baterie dodáváme vždy čerstvé. Čerstvé samozřejmě neznamená včera vyrobené. Výrobce baterií považují za čerstvé i 18 měsíců staré. Tedy to je doba, kdy má vyrobená a zprovozněná baterie stejné vlastnosti. Je to elektrochemický zdroj. Nic se tam nekazí. Ano baterie stárne, i když se nepoužívá, ale pokud má někdo pocit, že 10 měsíců stará baterie už nevydrží 10 let, tak jako týden stará baterie, tak je opět na omylu.
    Nyní tedy k tomu dodání napůl vybité baterie. Aby se nová moderní baterie dostala na polovinu kapacity, to opravdu trvá nejméně 18 měsíců, spíše déle, záleží na podmínkách uskladnění. Ani potom to však není problém. Jak jste zjistil, že má poloviční kapacitu? Mnoho zákazníků to "vydedukuje" tím, že připojí baterii na nabíječku, a podle délky dobíjení si to tzv. spočítají, takto to však nefunguje. Nabíječka nemá lineární nabíjecí režim. I plně nabitý akumulátor může být při opětovném připojení k nabíječce několik hodin dobíjen. A to je v pořádku, nabíječka se prostě snaží nabít i nabitý akumulátor. Akumulátoru to prospívá. Každé dobití prospívá. Naopak nedostatečné dobití je velice škodlivé. Pak dochází např. ke stratifikaci elektrolytu (tzv. rozvrstvení) a dlouhé nabíjení na vyšší napětí je žádoucí. Garantuji Vám, že jste dostal baterii pouze několik měsíců starou, nikoliv 18 měsíců nebo dokonce starší. Jak zjistí běžný spotřebitel stav nabití u nové baterie? U nové baterie, a toto zdůrazňuji! U nové nepoužité baterie, která byla v klidu (nebyla ani nabíjena, ani vybíjena několik týdnů) lze stav nabití zjistit změřením napětí. U používané či zapojené ve vozidle již takto stav určit nelze. Jedině plně dobít a pak nechat pár týdnů v klidu, ale to postrádá smysl, když tu informaci potřebujete hned.
    A ještě vysvětlení. Naše společnost prodává desítky tisíc autobaterií ročně (88 tis. v loňském roce). Není v silách žádného prodejce, pokud neprodává pár kusů týdně, aby v takovémto množství dobíjel baterie před odesláním zákazníkovi. Nikdo z nám známých prodejců to nedělá a nikdy dělat nebude. Zaprvé je to zbytečné, a za druhé by to zvedlo nesmyslně cenu autobaterií. Pokud někdo tvrdí, že to dělá, tak neříká pravdu nebo je to ekonomický sebevrah. Samozřejmě pokud někdo prodá 3 baterie za týden, tak je klidně může dát na nabíječku dokud je neprodá. Takový prodejce bude mít jistě vynikající pověst, ale opakuji, že dobíjení před prodejem je zbytečné. Pokud se samozřejmě nejedná o hluboce vybitou baterii, ale to je jiný příběh. Nová ne zcela nabitá baterie se v autě dobije. Ve starém autě i v novém. Samozřejmě pokud nemá auto poruchu, ale to plně nabitá baterie stejně nezachrání.
    A nakonec k informacím o datu výroby. Existuje zlomek procenta zákazníků, které zajímá datum výroby. Chápeme to, ale opět je to něco tak zájmově vymezeného, že se nevyplatí tento systém udržovat. Na každé baterii je však kód, který lze zaslat prodejci nebo distributorovi nebo výrobci, který Vám zpětně sdělí datum výroby. Proč tam není datum, ale kód? To je vcelku jednoduché. Každý má pocit, že když zná trvanlivost jogurtů, a chápe, že za měsíc je již zkažený, tak přece pozná i u autobaterie jako má životnost. Právě kvůli této panice to výrobci nedělají. Drtivá většina zákazníků to nezajímá, potřebují aby baterie fungovala, v dnešních moderních autech napěchovaných elektronikou již bohužel jen pár let, 3 - 5 let, ale téměř nikoho nezajímá, jestli byla vyrobena před měsícem či sedmi. Pokud tam bude datum, mnoho lidí bude panikařit, jak je možné že mám už půl roku starou baterii, a začnou to řešit. Technologie olověných baterií je na trhu již přes 150 let. Jako startovací zdroj se do automobilů začali používat ve 20. letech minulého století. Více než 100 let. Základní technologie se prakticky nezměnila. Takto se to dělá již od počátku. Pokud byste měl zájem o sdělení datumu výroby, prosím neváhejte se na nás obrátit. Samozřejmě klidně anonymně, abyste měl jistotu, že dostanete korektní informaci.
    Ještě jednou děkujeme za Vaši důvěru, snad se spokojíte s naším vysvětlením. Moc si přejeme, abyste přehodnotil svůj postoj. Přejeme vše dobré a mnoho šťastně ujetých kilometrů. Tým Battery Import SK.

• Nedodrzuju to co proklamuju na vebe

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i za zpětnou vazbu. Mrzí nás Vaše nespokojenost. Myslíme si, že nám křivdíte, a zcela zbytečně kritizujete něco, co jste věděl od samého začátku. Z emailové komunikace jasně vyplývá, že jste byl kolegou z obchodního odd. detailně informován o procesním postupu a předpokladu, kdy Vám baterie dorazí. Kolega Vám to poctivě 3x vysvětlil. Písemně. A když jste jej nakonec žádal, aby to urychlil, tak Vám po čtvrté vysvětlil, že to není v naší moci. Přepravu urychlit nelze. Jakmile to přepravce vyzvedne, je to již pouze v jejich režii. Musím říci, že kolega byl opravdu trpělivý. Z jeho vyjádření jasně vyplynulo, že jste měl možnost objednávku ihned stornovat, pokud by Vám dodání nevyhovovalo. Neustále jste nechápal, že výraz expedice do 3 dnů neznamená, že baterii dodáme do 3 dnů. Kolega trpělivě opakoval, že se jedná o termín odeslání z našeho skladu, nikoliv doručení k Vám. A také opakoval, že doručení může klidně trvat další 2-3 dny. Jednalo se o baterii, která byla skladem na naší centrále v Jesenici u Prahy. Bohužel, přestože jste věděl nebo minimálně měl pochopit termín doručení, nebyl jste nakonec spokojený, i když akumulátor dorazil právě v předpokládaný čas. Slibovali jsme odeslání do 3 dnů a odeslali jsme do 3 dnů. Odhadovali jsme dopravu do 2-3 dnů a baterie dorazila do 2-3 dnů. Nemyslím si tedy, že bychom nedodrželi to, co jsme proklamovali. Přejeme vše dobré, ať se Vám daří a ať Vám baterie dlouho slouží.

Tým Battery.SK

Batéria mi prišla trocha vytečená takže neviem akú bude mať životnosť. Batéria mi doslova vypadla z premočenej krabice.Nabudúce treba krabicu označiť aby s ňou bolo opatrne manipulovane pri prevoze.

Vážený zákazníku,

děkujeme za Vaší objednávku i za zpětnou vazbu. Omlouváme se za nepříjemnosti. Z akumulátoru, který jste si objednal, by neměl unikat žádný elektrolyt, protože je je baterie uzavřená a elektrolyt má být zasáknutý do skelných vláken separátorů. To je důvod, proč není na obale žádné označení, že je třeba s ní manipulovat opatrně.
    Bohužel se občas stane, že výrobce dodá ampuli s kyselinou, která je přeplněná, a nadbytek elektrolytu se pak uvolní do rekombinačních ventilů. Jedná se opravdu jen o přebytečný elektrolyt. Při zprovoznění (dolévání baterie) nelze poznat, že výrobce nádobu přeplnil, nepozná se to ani při provozu. Jediná situace, při které dojde tedy k úniku, je manipulace a převrácení akumulátoru vzhůru nohama.
    Ještě jednou se tedy velice omlouváme za nepříjemnosti. Pokud jste baterii zkontroloval, a není nikde mechanicky poškozená, tedy prasklá, nemusíte mít žádné obavy. Únik přebytečného elektrolytu nemůže způsobit žádné omezení funkčnosti či zkrácení životnosti.
    Přejeme vše dobré a ať se daří. Tým Battery Import SK.

Obchod inzeroval tovar za nereálnu cenu.

Po objednávke odpísal, že cena neplatí a tovar stojí 27,5x viac.
    Či mám o tovar stále záujem? Odpovedal som, že ak by sa za chybu na ich strane ospravedlnili formou predaja aspoň (ja za chybu na ich strane nemôžem a mali by prevziať celú stratu, ako to robia seriózne spoločnosti, viď "... as a goodwill gesture it is not uncommon for larger companies to allow the consumer to pay for the item at it’s mislabelled lower price...", zdroj: onlineshoppingrights.co.uk) za ich nákupné ceny, zvažoval by som to. Nereagovali.

Veľmi neseriózne jednanie.

Vážený zákazníku,

moc se omlouváme za chybu v ceně. Kolegové mě ubezpečili, že společně s vysvětlením se Vám také ihned omluvili. Písemnou komunikaci mám k dispozici a mohu potvrdit, že je to tak. Otázku, která Vás tak rozčílila Vám obchodník položit musel. Ta objednávka zůstala aktivní, pokud byste nereagoval, tak bychom ji nakonec zrušili bez Vašeho rozhodnutí. Vaše komunikace s obchodním oddělením mohla klidně dále pokračovat, pokud byste vyjádřil zájem, pravděpodobně by kolega pokračoval v nabídce a slevu jako satisfakci by zmínil. Je to u nás obvyklé. Nemohu slíbit, že by to bylo za nákupní cenu. Záleželo by na okolnostech. V každém případě máte právo být na nás naštvaný, my se odpovědnosti za chybu nezříkáme. Ještě jednou se Vám omlouváme.
    Na naší obranu jen krátce. Všude pracují lidé, obyčejní lidé jako jste Vy. Zaměstnanci. My nejsme žádná zbohatlá nadnárodní korporace s miliardovými obraty a tisíce zaměstnanci, která si zaslouží podojit. Naše společnost má 40 zaměstnanců, všichni společně máme pozitivní a nezáludné cíle. Přinášet služby a zboží za pokud možno atraktivní ceny. Pokud někdo z našich lidí udělá chybu, která je očividná, a ze situace jasné vyplývá, že to není nějaký trapný lákavý marketing, bylo by nefér toho člověka, nebo celou firmu trestat ztrátou 9000 EUR. Chápu, že Vás jako zákazníka toto vysvětlení nemusí zajímat. Pouze tedy obecně tímto apeluji na slušnost, která ani v obchodě nemusí zaniknout. My se i nadále budeme snažit udržovat tento postoj. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám vše dobré. Tým Battery Import SK.

Zaplatil som 9 Eur za za rýchle dodanie, rátal som s 24-hodinami, skutočnosť 3 dni!! Z Českej republiky? To mám chápať, ako dobré služby?

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i za zpětnou vazbu. Mrzí nás Vaše nespokojenost. Za dopravné jste zaplatil 7,50 EUR nikoliv 9 EUR. Jedná se o kyselinovou autobaterii, tedy nebezpečný náklad, vážící 18kg. Jedná se o přeshraniční zásilku, to vše si dopravce započítává. Platil jste na dobírku, tedy 1,50 EUR navíc, to si dopravce také účtuje. Všechny tyto služby něco stojí. Cenově se tedy nejedná o žádnou extra drahou službu, za kterou lze očekávat expresní (rychlejší) doručení. Doručení takovéto zásilky za 3 dny považujeme za standardní službu. Samozřejmě na druhou stranu chápeme, že v dnešní době jsou lokální dodavatelé schopni doručovat ještě v den samotné objednávky, takže umíme pochopit i Vaší frustraci, a omlouváme se za nedokonalost naší služby. V budoucnosti plánujeme otevřít sklad na Slovensku, a tak se v dodacích lhůtách určitě polepšíme. Přejeme vše dobré, a bezstarostné cestování s novým akumulátorem, a dlouhou životnost. Tým Battery Import SK

Zatiaľ nemám žiadnu odozvu na moju objednávku.

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i Vaší zpětnou vazbu. Je nám líto, že jste nebyl spokojen. Bohužel nikoliv naší vinnou. Na Vaší objednávku jsme reagovali hned druhý den. Zboží jste objednal před šestou hodinou večer a informační email o dostupnosti jsme Vám tedy poslali den následující. Na tento email jste nereagoval a 4. 2. jste napsal tuto recenzi. Následně jste objednávku stornoval, a to odpovědí na náš informační email, který tedy prokazuje, že jste naší odpověď 27. 1. obdržel.
    V případě, že bychom Vám mohli být nadále nějak nápomocní, prosím ozvěte se kolegům v Brně. Přejeme vše dobré. Tým Battery Import SK.

Obědnal jsem si kvalitní Německou baterku.Následně volali jestli mohou poslat tu samou s vyžší kapacitou.Poslali s poloviční životností vyrobenou kdesi ve Větnamu v rákosí.Beru to jako podvod.

Vážený zákazníku,

děkujeme za objednávku i za Vaší zpětnou vazbu. Upřímně Vám musíme sdělit, že z Vašeho hodnocení vůbec nemáme radost a považujeme jej za nefér ránu pod pás. Naši kolegové z Brna Vám po objednání telefonovali, a velmi detailně vysvětlili, že dostupnost značky Triathlon je momentálně neznámá. Musel byste čekat. Tento statut, tedy dostupnost na dotaz, rovněž uvádíme u baterie v e-shopu, takže nelze říct, že bychom Vás před objednávkou nějak klamali.
    Objednal jste si baterii za 18 EUR. Což je obyčejná levná baterie. Samozřejmě kvalitní, značková. Kolega Vám vysvětlil, že se jedná o baterii, která není ničím výjimečná, a to že ji vyrábí německý vlastník samozřejmě neznamená, že se vyrábí v Německu. Naopak, značka Triathlon, stejně jako všechny ostatní světové značky se vyrábějí v Asii. Triathlon konkrétně v Číně a Indonésii.
    Značka CSB, kterou Vám kolega doporučil jako náhradu, je špičková řada baterií, troufám si tvrdit, že nejlepší v oboru uzavřených AGM akumulátorů! Ten konkrétní model, který Vám kolega poslal za stejnou cenu vychází na 32 EUR. Tedy téměř 2x tak dražší. Vy jste s touto velice výhodnou alternativou souhlasil, ačkoli jste nás mohl odmítnout, Vy byste byl spokojený a my bychom neprodělali.
    Skutečnost, že Triathlon uvádí životnost 12 let , a CSB "pouze" 10 let, komentujete tak, že jsme Vám dodali baterii s poloviční životností. Toto nechávám bez komentáře.

Abychom tento nešťastný obchod nějak uzavřeli. My jsme Vám vyšli vstříc a nevděk si rozhodně nezasloužíme. Obvinění z podvodu nás mírně řečeno uráží. Jsme velmi poctivý a seriózní podnik, ve Vašem případě proběhlo vše zcela korektně.

V případě, že si přejete od koupě odstoupit, pošlete akumulátor zpět na naši adresu. My Vám uhradíme náklady na poslání zpět a vrátíme Vám rovněž peníze za původní přepravné. Toto řešení Vám nabízíme i přesto, že ve svém hodnocení nemáte pravdu a my jsme Vás dodáním odsouhlasené alternativy nijak nepoškodili.

Za tým Battery Import SK přejeme vše dobré, ať se Vám daří.

• batéria nebola funkčná( musela sa celú noc nabíjať-kto má nabíjačku ??)
    V prípade okamžitej použiteľnosti-NEPOUŽITEĽNÁ

Vážený zákazníku,

děkujeme za Vaši objednávku. Pokud nebyla baterie funkční, je to zásadní problém. Muselo dojít k poškození při přepravě a Vy byste měl tedy baterii reklamovat. Není možné, a toto zdůrazňuji, aby od nás odcházela vybitá autobaterie. Musely by nastat velmi nepravděpodobné okolnosti a v obou případech byste měl nárok na nový akumulátor. Při vyskladnění dochází vždy ke kontrole napětí a rovněž ke kontrole stáří akumulátoru. Pokud má akumulátor nižší napětí nebo je starý, nesmí jej kolegové odeslat. Vy jste si u nás objednal model, který patří do TOP5 nejprodávanějších typů. Rozhodně vylučuji, že by se v tomto případě nacházel na skladě starý akumulátor. Aby byl nefunkční, tedy téměř vybitý, s napětím pod 12V, by trvalo 3 roky. My prodáváme autobaterie staré maximálně 1 rok (výrobce udává maximální stáří prodatelných baterií 18 měsíců), a to již je velmi neobvyklé, typicky speciální modely do neobvyklých automobilů, které nemusíme mít na skladě my, ale v rámci dodavatelského řetězce např. distributor či sám výrobce.
    Samozřejmě se stává, že jsou akumulátory dodávané nabité na méně než 100%. To je spíše obvyklé. Jakmile akumulátor opustí výrobní linku okamžitě u něj začne docházet k samovybíjení. Při prodeji desetitisíců kusů není možné před prodejem dobíjet každý akumulátor, a to je naprosto v pořádku. Startovací baterie se jednoduše dobije v provozu. Výrobce uvádí minimální napětí před instalací 12.4 V. My jsme tuto hranici posunuli na 12.5 V ve prospěch zákazníků. Argument, že se baterie dobíjela celou noc není nijak určující jejímu původnímu stavu. Některé nabíječky mají omezené nabíjecí algoritmy, které v poslední dobíjecí fázi dobíjejí velice nízkým proudem. Některé nabíječky mají nízký výkon. Atd. Podstatné je to, co jsem psal na začátku. Pokud nebyla baterie funkční, tedy nebylo možné na ni nastartovat, pak je téměř jistě poškozená, nikoliv vybitá! Nejčastěji vadný článek. Pak je lhostejné, jestli byla na nabíječce či nikoliv, nabíjení nepomůže. Prosím kontaktujte nás. Samozřejmě předpokládám, že jinak je automobil v pořádku, např. porucha startéru.
    V každém případě, pokud tedy nejde o omyl či nedorozumění, a baterie je skutečně vadná, přijměte prosím naši omluvu za způsobené komplikace. Děláme maximum, aby od nás odcházeli pouze bezvadné baterie, před odesláním baterie testujeme, ale vada se může projevit kdykoliv po té. Přejeme vše dobré a ať se Vám daří. Tým Battery-Import.SK

• Tovar som zaplatil a potom sami ozvali, ze tovar nieje na sklade a ani nevedia kedy bude

Vážený zákazníku,

děkujeme za Vaši objednávku a taktéž za Vaši zpětnou vazbu. Mrzí náš Vaše nespokojenost, a velice se omlouváme za nepříjemnosti. Dovolte prosím krátké vysvětlení. Ve čtvrtek jste si objednal zboží. Spolu s informačním emailem o provedené objednávce chodí rovněž výzva k platbě. Tato výzva chodí bez ohledu na stav skladu. U zboží vždy uvádíme skladové zásoby a počet kusů skladem. Pokud je zboží nedostupné, uvidíme textovou hodnotu obvyklého stavu. V tomto případě "zvyčajne skladom, expedícia do 3 prac. dní ". Bohužel tato baterie byla v době Vaší objednávky po delší dobu nedostupná, avšak na tuto informaci museli kolegové z obchodního odd. čekat od dodavatele až do druhého dne. Ihned druhý den Vám pak nabídli možnost odstoupit od koupě a pochopitelně i vrácení peněz. Jak mi bylo řečeno, storno skutečně nakonec proběhlo, a peníze již máte zpět na svém bankovním účtu.

Ačkoliv necítíme za vzniklou situaci vinu, mrzí nás, že jste měl s nákupem u nás takovéto potíže, a že jste k nám ztratil důvěru. Pokud naše vysvětlení považujete alespoň za uspokojivé, byli bychom moc rádi, pokud byste se v budoucnosti pokusil svůj názor přehodnotit. Přejeme vše dobré, mějte se krásně. Tým Battery-Import.SK

• je to zahraničný eshop, reklamácie musíte doručiť do Čiech. V prípade autobatérie kuriér stojí od 30 - 40 EUR. Nehovoriac o tom, že batériu Vám musí niekto vymontovať, a dať tam ďalšiu novú.

Dávajte si pozor kde nakupujete!
    Autobatériu VARTA Silver Dynamic AGM 12V 80Ah 800A, pre auto Landrover Discovery Sport som zakúpil v januári 2021. S autom jazdím bežne , každý deň, cca 15 km ročne, 1/3 diaľnice. V lete cca. po 6 mesiacoch (v lete!) mi začalo auto vypisovať , aby som nevypínal motor, že batéria je slabá. Následne som ju dobil 100 km jazdou, za tri dni to isté. Kúpil som nabíjačku, nabil som doplna, za týždeň to isté. Dva servisy, jeden autorizovaný, jeden normálny. Dobíjanie je plne funkčné , upozornili ma, že problém bude v batérii, nemá kapacitu. Nešlo mi to do hlavy veď je nová.
    Nakoniec výmena batérie, za novú. Je to český e-shop, takže reklamáciu zasielate do Brna. Kuriér stojí 30 - 40 Euro. Reklamácia neuznaná, že predbežne je posúdený ako vadný, že presnú príčinu zistia, len keď batériu rozoberú a tým pádom zničia, dajú vám na to podpísať papier, že s tým musíte súhlasiť. Výsledok , reklamácia neuznaná. K poškodeniu batérie došlo vplyvom extrémneho opotrebovania... Za pol roka bežného jazdenia...
    Podľa môjho názoru, neviete aký akumulátor Vám príde, či tam neleží náhodou 3 roky na sklade...

Dobre si rozmyslite odkiaľ akumulátor kupujete, aj keď je za "lepšiu" cenu. Komplikácie pri reklamácii v cudzom štáte, náklady na reklamáciu, servisy a hlavne čas a starosti nestoja za to. Po týchto skúsenostiach radšej odporúčam kúpiť akumulátor v takom kamennom obchode, kde máte záruku, že im tovar neleží na sklade a nedostanete "starú" už polodegradovanú batériu. Bežný človek si chce kúpiť tovar a neriešiť po pol roku problémy s batériou, behanie po servisoch a externé dobíjanie a vybavovanie dopravy na reklamáciu.

Bola kúpená nová batéria, žiaden problém.

Na základe mojich skúseností tento eshop neodporúčam.

Vážený zákazníku,

děkujme za Váš nákup i zpětnou vazbu. Je nám líto, že jste nebyl spokojený, ale v tomto případě není na vině náš obchod. Národní zákony států EU samozřejmě pamatují i na situace, kdy se zákazník dostane do situace, že musí reklamovat zboží pořízené v jiném členském státu. V případě, že je reklamace uznána, má zákazník nárok na proplacení nákladů souvisejících s reklamováním zboží. Ve většině případů je to především dopravné.
    Ve Vašem případě byla baterie poškozená provozem, nikoliv vadná. Velmi často se stává, že má automobil poruchu, typicky řídící jednotka, nebo dobíjecí systém, alternátor, atd. V systémech start-stop už dávno neplatí přímá úměra mezi dobíjením a ujetými kilometry. Řízení dobíjení probíhá pomocí softwaru – algoritmu, který je součástí řídící jednotky. Neplatí tedy, že když ujede na dálnici 100km, že musí být akumulátor dobitý. Vámi dodaný akumulátor měl vlastnosti typické pro nedostatečné dobíjení případně pro hluboké vybití. V takovém případě dochází k nevratné sulfataci, a akumulátor postupně ztrácí kapacitu a výkon. Obvykle pak sulfatace způsobí také zkrat článku. Tím dojde k úplnému znehodnocení akumulátoru. Často se také stává, že uživatel v automobilu používá řadu jiných spotřebičů, které napájí z hlavního akumulátoru, a po té dochází k extrémnímu opotřebení z hlediska cyklické životnosti.
    Ohledně stáří akumulátoru. Je velice snadné zjistit jak starý akumulátor je nebo byl. Rozhodně se ohrazujeme proti tomu, že prodáváme staré akumulátory. Jsme největší maloobchodní prodejce v ČR. Náš obrat v loňském roce dosáhl 267 milionů korun, to je téměř 11 milionů EUR. Ročně prodáme více než 70 tisíc kusů autobaterií a další desítky tisíc jiných druhů baterií. Každý akumulátor před odesláním měříme, a slabé akumulátory dobijeme a staré vyřazujeme. Absolutně se nám nevyplatí posílat zákazníkům staré nebo vybité akumulátory, protože se nakonec situace obrátí proti nám a stojí nás reklamace či dokonce demontáž, jako ve Vašem případě, mnohem více peněz, než prevence. Laboratorní demontáž, kterou musíme v případě reklamace udělat, abychom zjistili příčinu nefunkčnosti, trvá vč. evidence 2-3 hodiny, podle typu akumulátoru. AGM je složitější, tedy i nákladově náročnější.
    Každý akumulátor má na sobě sériový číslo od výrobce, obvykle vyražené do plastu, takže nelze nijak pozměnit. V případě, že má zákazník pochybnost, může kontaktovat nás, nebo konkurenci nebo přímo výrobce, a ověřit si datum výroby. Výrobce označuje za čerstvé takové akumulátory, které jsou mladší 18 měsíců! U nás obvykle pořídíte akumulátory staré několik týdnů, maximálně měsíců.
    Samozřejmě máte pravdu v tom, že pokud byste koupil akumulátor v obchodě na Slovensku, pokud možno někde za rohem, a reklamoval ve stavu v jakém akumulátor byl, dopadl byste asi lépe, protože byste neplatit dražší dopravné do ČR. Poruchovost akumulátorů je však extrémně nízká. Jde o jednoduchý výrobek. Méně než ¼ procenta. Takže riziko, pokud nedojde k poškození uživatelem, je skutečně mizivé. Vám i všem ostatním přejeme mnoho šťastně ujetých kilometrů a především pevné zdraví. Tým Battery Import SK.

• Batérie dodaná s opačným pólovanim než ako je uvedené v popise.
    • Na otázku ako postupovať nakoľko sa jedná o autobatérie s Plus pólom v pravo a v popise je uvedené plus v ľavo len okamžite prepisany popis predajca očakáva že zašlem batériu späť za 9€ poštovné s odstúpením od zmluvy.

Prvý a posledný nákup absolútne neodporúčam je otázne koľko tovaru v ponuke má nesprávny popis.

Vážený zákazníku,
    velice se Vám omlouváme za tuto nepříjemnou zkušenost. Již jsem dal pokyn konkrétním osobám, aby Vás kontaktovali a sjednali nápravu k Vaší plné spokojenosti. Je zcela nepřijatelné, že jsme se Vaším požadavkem nezabývali a naší chybu nezačalo příslušné odd. okamžitě řešit. Po prověření situace a zjištění všech příčit tohoto nedostatku jsem byl kolegy ubezpečen, že se tao ani jiná podobná situace již nebude opakovat. Po telefonické, i písemné omluvě poštou prosím přijměte mou omluvu i touto cestou. Jako odškodnění Vám zasíláme finanční dar na Váš bankovní účet. Přeji vše dobré a klidné prožití vánočních svátků. Za tým Battery Import SK technický ředitel Miloš Krejčík

• Zmeňte si čo najskôr prepravcu