objednala som si prvý krát 16. marca a už je 25. marca a tovar zatiaľ nedorazil.

Reakcia obchodu FAJN Byliny SK

S paní Kralíkovou jsem mluvil, protože ta recenze není pravdivá. Paní Kraliková si při psaní recenze popletla e-shopy. U nás objednávala 18.3. a balíček si vyzvedla 22.3. Paní Kraliková mně slíbila, že svou chybu napraví a napíše na Heureku aby její recenzi stornovali. Bohužel tak neučinila a negativní recenze je tady pořád.
    za e-shop FAJN Byliny - Václav Koudele

Dobrý večer poslal som im dva mejli ani na jeden nereagovali.Celi deň som volal na telefón ktorý majú uverejnený a telefónne číslo bolo nedostupné není sú korektné.

Reakcia obchodu FAJN Byliny SK

Na e-mail jsme reagovali. Pan Peter Vašina požadoval dopravu, kterou nenabízíme. Napsali jsme mu, že to není možné, že když neakceptuje naše dopravce tak si má objednat tovar tam, kde mají dopravu a platbu, kterou on požaduje. Poté se už neozval a napsal negativní recenzi.

Čo mám hodnotiť, keď po týždni tovar som nedostal ?????

Tovar mi zatiaľ doručený zatiaľ nebol, objednávka vytvorená 4.5.2023,vtedy bola aj zaplatená...dnes je 11.5.2023 . Všetky uvedené telefónne čísla sú nedostupné.

Reakcia obchodu FAJN Byliny SK

Telefonní čísla nebyla dostupná proto, že v době od 8.5. do 10.5. bylo zavřeno - bylo to výrazně napsáno na každé stránce e-shopu.
    Objednávky se expedují postupně dle data objednání, 5.5. už se tato objednávka nestačila vyexpedovat a 6.-8.5. byl prodloužený víkend se státním svátkem a následující dva dny jsme měly zavřeno.
    Běžně expedujeme maximálně druhý den po objednávce, tady se to ale nepodařilo, a k tomu ty nedostupné telefony. Chápu, že paní měla strach, že jsme podvodníci a napsala takovouto recenzi.
    Zákazníci většinou píšou jen, když nejsou spokojeni, od začátku letošního roku jsme vyexpedovali více než 1500 objednávek a z toho recenzi napsalo 12 zákazníků.

Jaroslava Koudelová - majitelka.

• Majú čo potrebujem
    • Nekomunikujú, neviem vôbec termín dodania tovaru

3.5. - objednáno večer po 22 hodině objednáno
    5.5. - odesláno z ČR na Slovensko
    6.-8.5 prodloužený víkend v ČR i SR
    10.5. doručuje se zákazníkovi
    Z e-shopu byly při změnách stavu automaticky odeslány celkem 4 e-maily, další dva posílal dopravce.
    Jediné vysvětlení je, že zákaznice zadala v objednávce nesprávný e-mail.

• Objednavku som zrušil s dostatočnim predstihom nakolko bola velmi dlha dodacia doba a tovar zakupil inde,no napriek zruseniu objednavky mi tovar poslali asi za tyzden po zruseni,samozrejme som tovar nevyzdvihol a chceli po mnrle nahradu za postovne a balne...u mna to je pofiderni eshop naco posielaju ked som zrusil objednavku a pytaju este po mne peniaze...nedostanu nič...

Reakcia obchodu FAJN Byliny SK

Není to pravda, zákazník objednávku nezrušil. Nejsme blázni, abychom posílali zboží na dobírku někomu, kdo ho nechce. Zboží jsme odeslali třetí den po objednávce. (jednalo se o netypické balení koření, kterého se prodává velmi málo, museli jsme ho navážit a zabalit) a Na výdejním místě bylo šestý den po objednávce. Tedy nemůže být ani pravda, že jsme ho odeslali až za týden po zrušení (zaprvé žádné zrušení objednávky nebylo a za druhé na výdejním místě bylo zboží dříve než za týden od objednání) Zásilku na dobírku si nevyzvedl a když se nám vrátila zpět, požádali jsme ho dle našich obchodních podmínek o zaplacení poštovného.
    Na to reagoval, tím, že údajně objednávku zrušil, protože údajně doma našel ještě jedno balení zboží. Zajímavé je také, že objednávka byla na jméno Vladimír Macko, ale následné emaily byly podepsané Vladimír Macura.
    Celá ta objednávka a následné chování pana Macka/Macury mi připadá podivné. Netypické balení, falešné jméno, nevyzvednutí a negativní recenze.

Jaroslava Koudelová - majitelka FAJN Byliny

Chybou v systému (nebo i možná mou) systém vytvořil 2 identické objednávky. Obchod mě na to neupozornil a trval na vykonání obou objednávek.
    Nedoporučuji platit zboží dopředu

Reakcia obchodu FAJN Byliny SK

Systém nevytvořil dvě identické objednávky, za prvé to není možné a za druhé bychom to zjistili. Ty dvě objednávky v průběhu jedné hodiny vytvořil zákazník, každá z nich měla své vlastní pořadové číslo. Zákazník je obě zaplatil předem, jednu kartou a druhou převodem z účtu.
    Obě dvě objednávky byly tedy automaticky přesměrovány na skladníky, zabaleny a odeslány. Zákazník svoji chybu zjistil až po jejich odeslání a dožadoval se abychom mu u jedné z nich odečetli dopravu a vrátili peníze. To jsme odmítli protože obě zásilky již v té době byly na cestě a chyba byla jednoznačně na straně zákazníka. Dvě různé objednávky, obě zaplacené, každá se správným (odlišným) variabilním symbolem. Kdyby požádal o sloučení do jednoho balíčku nebo zrušení jedné objednávky před expedicí, bez problémů bychom mu byli vyhověli.
    Nevím proč nedoporučuje platit předem. Svou recenzí naopak potvrzuje, že objednávky placené předem vyřizujeme obratem a není důvod se bát, že zboží nepošleme. Že zákazník neumí nakupovat v e-shopech, tak za to opravdu nemůžeme.
    Jarka Koudelová - majitelka

• Objednávka zatiaľ neprišla ani žiadne info o objednavke

Reakcia obchodu FAJN Byliny SK

Objednávka byla odeslána 12.11. spolu s dalšími několika desítkami dalších balíčků. Na depo dopravce dorazily, byly tam zaevidovány. Bohužel pak se všechny někde ztratily. My jsme se to začali dozvídat až z reakcí nespokojených zákazníků, kterým jejich tovar nedorazil. Původně jsem si myslela, že jde o ojedinělé případy. Až ve čtvrtek 19.11. jsem zjistila, že se jedná o úplně všechny zásilky ze dne 12.11. Od té doby situaci řeším jak s dopravcem tak s nespokojenými zákazníky.
    Předpokládám, že negativních hodnocení bude teď na Heuréce více, protože ztracených balíčků je několik desítek.

Jaroslava Koudelová - majitelka FAJN Byliny