Tovar som objednal s min dobou 8 dni, nebol naskladnený. Cena sa zdala byt veľmi výhodná. Na moju otázku e-mailom 2x mi nikto neodpovedal. Keď som zatelefonoval bol mi oznámené že prvý z dvoch produktov ešte stále nieje na sklade aj keď v iných obchodoch už bol naskladnený. A druhý že áno ale nie za takú cenu ako som objednal ???

Reakcia obchodu Pantera Computer

Toto je po dlhej dobe od nás skôr už reakcia pre informovanosť pre ostatných užívateľov, pretože váš komentár je neobjektívny a nepresný. Takže rekapitulácia: vaša objednávka zadaná pred vianocami 17. decembra 2020 na základnú dosku dosku výrobcu MSI (model MEG X570 UNIFY) a pamäť výrobcu PATRIOT Viper 32GB. Ani jedno z toho nebolo v čase vašej objednávky dostupné (ani termíny naskladnenia neboli), o čom ste bol dobre informovaný už pri objednávke t.j. vkladaní tovaru do objednávkového košíka. Na dosku MSI sme vás po objednávke takisto emailom informovali, že nie je známy termín naskladnenia/dodania. Takisto je nepravdivá informácia čo ste napísal, že ste tovar objednal s min. dobou 8 dní. Na pamätiach PATRIOT mohlo byť uvedené obvykle 8 dní (žiadny termín naskladnenia), čo bola informácia generovaná automatom podľa histórie predošlých dodávok od výrobcu. Od nás sme vám nikdy nepotrvdili, že objednaný tovar dostanete do 8 dní, práve naopak, že nemáme potvrdené termíny naskladnenia. Ak máme potvrdený termín od výrobcu, vtedy samozrejme každého zákazníka informujeme, nech má čo najaktulánejšie informácie k vybaveniu objednávky.

V tom období bola pandémia COVID, ale hlavne v IT aj celosvetový nedostatok čipov. Všetko čo malo čipy, následne len draželo každým týždňom a dodávky cez COVID boli zasiahnuté celosvetovo. To sa stalo aj vo vašom prípade, dosky rôznych výrobcov hlavne s čipsetom X570 boli hodne v obmedzenej dostupnosti. Výrobca pamätí PATRIOT dva dni po vašej objednávke zmenil cenník a všetko pre celosvetový problém s čipmi precenil výrazne nahor t.j. zdraželo to.

Takisto nepravdivo uvádzate, že vám 2x nikto neodpovedal. Písal ste emailom 28.12., informovali sme, že termín zatiaľ nemáme.
    Krátko po novom roku sa pamäte PATRIOT naskladnili aj u nás, ale ako sme už spomenuli, vo vyšších cenách. My ako predajca sme mohli na tú pamäť zrušiť objednávku v súlade s obchodnými podmienkami čl.3.7 "Predávajúci si vyhradzuje právo odstúpiť od Zmluvy ak sa výrazným spôsobom zmení jeho cena účtovaná zo strany dodávateľa Produktu". Keď ste telefonoval, boli ste o tom informovaný a bolo vám slušne ponúknuté akceptovať novú cenu alebo zrušiť objednávku na pamät PATRIOT podľa vašeho uváženia. Dohodli sme sa vzájomne na zrušení, čo bolo v absolútnom poriadku.
    A čo sa týka tej dosky výrobcu MSI, tak nie je pravdou ako píšete, že v iných obchodoch už bolo vtedy naskladnené. V telefonáte ste tvrdil, že už je všade k zakúpeniu a že teda prečo ju nemáme aj u nás už skladom. Po vašom telefonáte sme si potom prezreli a vyhľadávali hádam všetky konkurenčné eshopy a tú dosku nikto nemal dostupnú, okrem jedného eshopu, kde bolo len pár kusov skladom. Tam ste si to predpokladáme aj objednal po zrušení objednávky u nás. O pár dní už ani tam nemali tú dosku dostupnú a to ani mesiace potom, čo sme si to so zaujímavosti kontrolovali...

Je nám ľúto, že sa to celé ukončilo stornom (situácia inak neumožnila), ale ako sme uviedli, nedostupný tovar v čase vašej objednávky, obdobie COVID, celosvetový problém s čipmi a dodávkami tovaru pre obmedzenia po celom svete. Problémy výrobcov s výrobou pre nedostatok čipov a následne dodávkami tovaru. A pre veľký dopyt a nedostupnosť z toho vyplývajúce zdražovanie a preceňovanie každý týždeň.
    Nebolo to práve najštastnejšie obdobie na dostupnosť a ceny tovaru...

Okrem tých zákazníkov čo zháňali a naobjednávali si vtedy celosvetovo nedostupné grafické karty, tak v tom období ako bola vaša objednávka, tak všetci zákazníci boli vybavený rýchlo a k spokojnosti. Mrzí nás, že práve tí sa neodhodlali reagovať na Heureka dotazník a nenapísali nám zaslúžene niečo pozitívne.