Tovar nebol zabaleny v povodnom obale,kartonovy obal bol otvoreny a poskodeny.Jedna zableskova lampa bola pravdepodobne pouzivana lebo jej vykon v porovnani s druhou je slabsi. Predavac na telefone je absolutne nekompetentny a s kazdou mojou otazkou musel privolat kolegov.Neboli ochotni dorucit tovar v hodnote cca 400 eur zadarmo ani v BB kde sidlia ani nevedeli urcit kedy mi tovar donesie platena donaskova sluzba.Som velmi rozcarovany z diletantstva tejto predajne ktora ma bohuzial vyhradne pravo na distribuciu v SR,inak by som kupil urcite inde.Rozhodne neodporucam!

Vážený zákazník,
    tovar ste si boli prevziať osobne, pričom ste si každú jednu položku prezreli, mohli ste teda prípadné výhrady riešiť na mieste. Tovar, ktorý dostávame z Photonu Praha, vždy pri naskladnení kontrolujeme, preto krabica musela byť otvorená a akákoľvek krabica, ktorú by ste si vybrali, by bola otvorená.
    Čo sa týka dopravy, každú dopravu, aj tú ktorú si u zákazníka účtujeme, dotujeme, nakoľko poplatok kuriérskej spoločnosti je vyšší, ako platí zákazník. Napriek tomu by sme Vám aj túto zásielku doručili bezplatne, pokiaľ by ste platili prevodom na účet. Rozhodli ste sa však platiť dobierkou, pričom ste boli upozornený na to, že v takomto prípade je doprava spoplatnená. Kuriérska služba si totiž účtuje poplatok navyše aj za platbu v hotovosti, nakoľko oni zas musia platiť percentá z platby banke..

Vytýkate nám, cit.: "nevedeli urcit kedy mi tovar donesie platena donaskova sluzba..."
    Verte, že nieje v našich možnostiach určiť, kedy vám donesie tovar kuriér. U nás tovar preberá jeden kuriér a na druhý deň vám tovar doručuje úplne iný človek, ktorý v ten deň roznáša aj desiatky iných zásielok. Naši pracovníci vám vysvetlili, že v deň doručovania tovaru dostanete ráno sms správu s číslom na kuriéra, s ktorým si môžete bližšie dohodnúť detaily doručenia.

Čo sa týka "predavača na telefóne", nemáme takúto funkciu, nik u nás cez telefón nepredáva. Ak máte na mysli operátora, ktorý vybavuje objednávky, ten v žiadnom prípade nieje produktový špecialista a pokiaľ ste mali prípadné technické otázky, musel to riešiť za pomoci technika. Máme v obchode viac než 8000 položiek a vo väčšine prípadov sa jedná o elektroniku, takže z toho vyplývajú aj vyššie nároky na poradenské služby, ktoré technikovi častokrát zaberajú väčšinu pracovného času. Tiezto služby, samozrejme nespoplatňujeme.
    Ak s tovarom nieste spokojný, prineste nám ho späť, vrátime vám na mieste peniaze. Dôrazne sa však ohradzujem voči vášmu tendenčnému hodnoteniu, ktoré výrazným spôsobom poškodzuje naše celoročné pracovné úsilie. Naši ľudia niesu žiadni nekompetentní diletatni, ako o nich píšete. Keď ste preberali tovar, bol som osobne prítomný (plus ďalší dvaja ľudia, ktorí sa vám venovali). Vašu recenziu považujem za neobjektívnu a poškodzujúcu naše dobré obchodné meno, voči čomu sa budeme brániť dostupnými prostriedkami.
    Mgr. Juraj Vohnout - konateľ

• Príspevok bol na žiadosť autora odstránený.

• Naučtovali si aj to čo nevykonali. Osobne mi volali že v sobotu mi tovar nedoručia ale si zaučtovali dodávku v sobotu 3,60 eur.

Reakcia obchodu FOTO-VIDEO-SHOP

mrzí ma vaša skúsenosť, kuriérska spoločnosť žiaľ už v sobotu pred sviatkami tovar nedoručovala, preto sme Vás informovali, že Vám tovar bude doručovaný až po sviatkoch. Kolega, ktorý objednávku riešil, v predvianočnom návale urobil chybu, a poplatok, za sobotné doručenie, ktoré ste mali zadané v objednávke, z neho neodstránil, takže vám bol automaticky naúčtovaný vo faktúre.
    Ako sme Vás už informovali telefonicky, poplatok Vám vrátime, spolu s kreditom na ďalší nákup, v celkovej hodnote 10Eur, ktorý Vám ponúkame ako satisfakciu za toto nedorozumenie. Pošlite nám prosím číslo účtu, kam môžeme prostriedky poslať.
    Ospravedlňujeme sa za problémy spôsobené neúmyselne a prajeme všetko dobré v Novom roku.

Neposlali ste mi nič - nemáte!

Reakcia obchodu FOTO-VIDEO-SHOP

mrzí nás, že sme objednávku nevedeli vybaviť. Produkt, ktorý ste objednali sa predával len sporadicky a mali sme pri ňom uvedenú dostupnosť "info v obchode". V ponuke sme ho mali preto, lebo nás dodávateľ neinformoval o skončení predaja. Niektorí z dodávateľov (väčšina), totiž nedávajú žiadne informácie o tom, že niektoré produtky už vyradili z ponuky a my to žiaľ zistíme až vtedy, keď si produkt objedná zákazník. Ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie.

• Recenzia bola vymazaná z dôvodu porušenia obchodných podmienok. Hodnotenie bolo napísané konkurenčným subjektom.

S obchodom nemam ani trocha dobre skusenosti. Po dopyte mi bolo odporucene kupit nieco co nebolo pre mna vlastne vobec urcene... kupila som okrem ineho dve latkove pozadia. Kazde ma iny priemer otvoru na uchytenie...

Reakcia obchodu FOTO-VIDEO-SHOP

verte, že nás Vaša skúsenosť mrzí, avšak došlo k nedorozumeniu v komunikácii, pri ktorej ste sa pýtali na držiak papierového pozadia, pričom ste naň mali v úmysle pripevniť látku. Z mailu sme pochopili, že asi už máte papierové pozadie, na ktoré sa dá v prípade potreby pomocou štipcov pripevniť aj látka, preto sme Vám písali, že nič viac nepotrebujete.
    V každom prípade, vždy sa snažíme poradiť čo najlepšie a je nám ľúto, že došlo k tomuto nedorozumeniu.
    Samozrejme, pokiaľ držiak nevyužijete, vymeníme ho za iný, alebo Vám vrátime peniaze.

• Príspevok bol na žiadosť autora odstránený.

• Slušný sortiment za akceptovatelné ceny.
    • Ponúka, čo nemá na sklade

Dodacie lehoty zrejme nie sú silnou stránkou tohto internetového obchodu.

Reakcia obchodu FOTO-VIDEO-SHOP

Ďakujeme za Váš názor, aj keď nás nepotešil,
    mrzí ma, že ste na objednaný tovar museli čakať niekoľko dní, avšak nakoľko máme v ponuke takmer 10000 položiek, skutočne nieje možné mať ich všetky skladom, okamžite k dispozícii a to už aj vzhľadom na to, že mnoho dodávateľov , resp. zastúpení značiek, často nemá tovar skladom.

• Veľký výber
    • Dobré recenzie na obchod
    • Komunikácia
    • Ponúka tovar ktorý nemá na sklade
    • Odpečatené balenie
    • Zaprášený a dochytaný tovar
    • Drobné poškodenie
    • Možno len v mojom prípade

Nakupoval som v tomto obchode, preto lebo má dobré recenzie.
    Ja som mal ale smolu.
    Po rozbalení balíku bola krabica od fotoaparátu odpečatená.
    Fotoaparát zaprášený, dochytaný a špinavý displej na skle objektívu bol otlačok prstu. Mal som ho hneď zabaliť a poslať naspäť.
    Po očistený displeja som našiel drobné škrabance na ploche asi 3x5mm.
    Po telefonáte z obchodom sa ospravedlnili, že u nich sa to nezašpinilo ale u dodavatela. Objednaný ND filter nemali, po telefonáte poslali tú istú značku(lacnejšiu)ale z hrubším krúžkom.
    Môj prvý a možno aj posledný nákup v tomto obchode.
    Som sklamaný. Ešte sa my to v žiadnom internetovom obchode, v ktorom som nakupoval, nestalo.

Ďakujeme za Váš názor,
    k Vašim pripomienkam:
    cit.: „ponúka tovar, ktorý nemá na sklade“
    V ponuke máme viac než 7000 položiek, skladom skutočne nieje možné mať všetky, už aj vzhľadom na to, že máme špecifický tovar a niektoré položky sa predávajú len veľmi sporadicky, tiež vzhľadom na to, že pri minimálnej marži a ustavičnom pohybe cien, sa veľmi často stáva, že takýto tovar z jedného dňa na druhý predávame pod našu nákupnú cenu.
    Vami objednaný tovar ste však obdržali do 48 hodín...

Cit.:“Odpečatené balenie“ - ako sme Vás informovali telefonicky, tovar sme nemali na sklade, na druhý deň sme ho dostali od dodávateľa a obratom Vám ho preposielali bez toho, že by sme ho otvárali. Samozrejme sme netušili, že tovar niekto predtým otváral. Problém sme ihneď po Vašom avíze riešili s dodávateľom, ktorý nás informoval nasledovne, cit.: jedná sa o nový fotoaparát, ktorý sme mali vystavený na predajni, preto na ňom mohli byť odtlačky zákazníka, ktorý si ho prezeral".

Pokiaľ by ste nám ho poslali späť, ako sme Vám navrhli, vrátili by sme ho dodávateľovi a žiadali tovar v nerozbalenej krabici.
    Na druhej strane si myslím, že takýchto prípadov bude vo všetkých e-shopoch v budúcnosti pribúdať. Je to dôsledok nedomyslenej legislatívy, ktorej pôvodným zámerom bolo chrániť zákazníkov pred neserióznymi obchodmi, v praxi však vo väčšine prípadov diskriminuje serióznych obchodníkov a umožňuje špekulantom používať drahý tovar 2 týždne a potom ho bez udania dôvodu vrátiť. Pri dnešných maržiach, ktoré sa často pohybujú pri fotoaparáte za 1000Eur, na úrovni 20Eur, si obchodník nemôže dovoliť, predať takýto vrátený tovar so zľavou. Navyše, vďaka tejto legislatíve je povinný vrátiť zákazníkovi, aj náklady za dopravu, takže z pôvodnej marže nemá po odpočítaní nákladov na balenie žiadny zisk, často aj preprobí nezanedbateľnú čiastku..
    A čo je najsmutnejšie, proti podnikavcom, ktorí zákazníkom pošlú v balíku tehlu, namiesto tovaru, je tento zákon bezzubý..

Samozrejme, Vaša skúsenosť nás mrzí, podnikneme opatrenia najmä vo vzťahu k niektorým našim dodávateľom, aby sme podobným prípadom v budúcnosti zabránili.

• obchod neponúka výhody
    • Aj napriek tomu, že tovar bol dodaný v poriadku a načas, obchod odporúčať nebudem. Za dodanie tovaru sa účtujú príliš vysoké ceny. Za úplne nelogický považujem poplatok za telefonickú informáciu, o koľkej mi kuriér (za ktorého som si zaplatila vysoký poplatok)prinesie balík.

Ceny produktov sú ako v ostatných internetových obchodoch, niektoré lacnejšie, niektoré drahšie. Platba je trochu komplikovanejšia, ale produkty boli dodané v poriadku a načas.
    Ceny poštovného a ďalšie poplatky sú vysoké a nelogické.

Ďakujem za Váš názor,
    každú zásielku dotujeme sumou 1.-Eur + do dopravy nieje zaúčtovaný poplatok za obalový materiál, ktorý tiež nieje zanedbateľný. Napriek tomu vyjde poplatok za jednu zásielku 6,5Eur s Dph. Súhlasím s Vami, že je to dosť veľa, ale na druhej strane, počas rokov, kedy posielame zásielky cez UPS, nemáme s doručovaním žiadne problémy, čo sa o predchádzajúcich dopravcoch zďaleka nedalo povedať. Mohli by sme sumu za dopravu "rozpustiť" do ceny produktu a predávať daný produkt za vyššiu cenu, ako to robia iní predajcovia, bolo by to však nefér voči zákazníkom, ktorí si chcú tovar prevziať osobne.
    Čo sa týka poplatku 50 centov, za telefonické avízo, účtuje si ho UPS, nie my.
    Čo sa týka toho, že obchod neponúka výhody, nieje to tým, že by sme ich nechceli ponúkať, alebo si nevážili zákazníkov. Je to preto, lebo pri väčšej časti položiek pracujeme s maržou max. do 3,5%, je to teda "daň" za naše nižšie ceny.

• Žiadne výhody nevidím
    • Slabá komunikácia
    • Málo zásob na sklade

Neodporúčam, komunikácia na bode mrazu, plno vecí v ponuke a nič nemajú na sklade.

Reakcia obchodu FOTO-VIDEO-SHOP

Dobrý deň, vaše hodnotenie považujem za nekorektné. Objednali ste Statív Velbon CX686, nakoľko sme ho nemali skladom a nebol dostupný ani vo Velbone ponúkli sme Vám rovnaký statív, len v čiernej farbe, ktorý bol skladom. Na túto ponuku ste reagovali stornovaním objednávky. Komunikácia prebehla v deň obdržania objednávky telefonicky a neskôr aj mailom, takže nerozumiem tomu ,prečo ste napísali "komunikácia na bode mrazu". Vaše hodnotenie považujeme za neobjektívne.