Alza.sk

Ako hodnotíte obchod?

Recenzie Alza.sk

grok

Pridané: pred 3 hodinami

• prehľadný web, ale to je tak všetko
  • nedodali vopred zaplatený tovar
  • po 2 týždňoch stále neviem, či príde/nepríde
  • na reklamáciu/sťažnosť nikto nereaguje, okrem klasického "velice se omlouváme"

Prvýkrát som objednával s dodaním domov, lebo bol dovoz grátis. A prvýkrát som u nich platil vopred. Ale aj naposledy. Najskôr tovar neposlali kvôli chybe pri nakladaní. O dva dni vraj poslali, ale dali mi neexistujúce číslo zásielky. Po pár dňoch preverujem prečo nechodí, vraj zistia a dajú vedieť Nedali. Píšem sťažnosť, reagujú, že preveria a dajú vedieť. Nedali. Reklamujem v PayPale, tam z Alzy reagujú, že mám čakať na vyriešenie ticketu. Ten ale zrejme nikto nerieši.. To je bordel. Alza už nikdy viac.
Neodporúčam nikomu.

• Áno (1)

Anonym

Pridané: pred 5 hodinami

• nedodanie ZAPLATENEHO tovaru
  • po 10 dnoch stornovana objednavka bez udania dovodu
  • neprofesionalita na call centre
  • tovar zaplateny kartou, peniaze naspat zatial neposlane
  • komunikacia o stave tovaru, dovodov preco ho nedodaju, ziadna

OBROVSKÉ sklamanie. Prvý krát som nakúpila na ALZA.Sk a velmi lutujem. S takýmtom zlým prístupom som sa ešte u internetových predajcov nestretla. Tovar som zaplatila kartou, neustali mi chodili maily, kedy mi ho dodaju, po 10 dnoch mi prisla sms, ze mi stornovali ZAPLATENU objednavku. Bez udania dovodu. Peniaze mali celu dobu, tovar nedodali, stornovali, na call centre mi nevedeli povedat, kedy vratia peniaze. Ja naozaj NEODPORÚĆAM nakupovat na alza.sk... A kto mi nahradi čas straveny s takto neodbornym pristupom?

Overený zákazník Alza.sk

Cele zle

Pridané: 29. novembra 2016

• Neschopný zamestnanci na call centre.
  • Napriek tomu že 4x ste pri mojej objednavke pochybili, nedostalo sa mi ziadneho ospravedlnenia ani kompenzacie ze som sa kvoly vasej vine 3x previezol cez 3/4 bratislavy. Stornovali ste mi cast objednavky bez toho aby som bol o tom vyrozumeny a len nahodou som to zistil ked som si pozeral stav objednavky

Cele zle zakaznik doplaca na ich chyby. Opakovane ma klamali ci zavadzali s dodanim tovaru na dohodnute miesto. Neschopny personal na info linke a pokial vas prepoja trva to kolkokrat aj 15-20min

babulik

Pridané: 28. novembra 2016

• nedodržali termín na dobierku, majú napísané že pri objednaní do 14:00 doručia tovar ešte v ten deň, čakala som naň 4 dni, a nakoniec mi ho poslali domov aj keď som uviedla adresu do práce, nikdy viac v tomto obchode nenakúpim a nebudem ho ani nikomu odporúčať

skúsila som kúpu cez tento obchod a velmi to ľutujem , nikdy tento obchod nebudem odporúčať známym

Avatar používateľa

Hlebka

Pridané: 27. novembra 2016

• prehľadný web
  • žiadna komunikácia
  • neodpovedajú na dotazy
  • víkendové doručenie
  • servis a reklamácia je v tomto obchode najväčšia spodina v eshope

odpad

Avatar používateľa

richard

Pridané: 27. novembra 2016

• PC sortiment
  • ceny, občas nejaké zľavové kupóny
  • objednávací systém, rôzne možnosti platby, mobilná aplikácia
  • rôzne druhy doručenia (tu sa dá vždy čo zlepšovať)
  • rýchlosť doručenia
  • občas nejaká malá chyba v popise, či obrázku tovaru

V tomto obchode som už nakúpil hádam 20-30x a zatiaľ vždy všetko v poriadku, vrátane víkendového doručenia (podľa informácií na stránke mala prísť v deň doručenia sms, tá neprišla, ale kuriér mi zavolal 10 min. pred doručením)
ohľadom dopravy by bolo vhodné rozšíriť možnosti o nejaký balíkomat (hádam keď sa pošta rozhýbe dočkáme sa aj toho, naproti tomu balíkomaty od UPS/InTime fungujú už dávno, nebolo by zlé využívať ich...)
Takže u mňa všetko OK, obchod môžem bezvýhrad doporučiť.

• Áno (6)
  • Nie (4)

Navi

Pridané: 26. novembra 2016

• Ceny
  • Stav tovaru ...totižto v Alze funguje spôsob vrátenia tovaru počas dvoch rokov bez udania dôvodu samozrejme ak si doplatite 30 e čo je síce fajn, ale potom tovar stojí o 30 e viac ;) ...a taká vec na zamyslenie co asi robia s tým tovarom ? Resetuju ho na továrne nastavenia a predávajú ďalej ... Kupoval som nový notebook cez alzu nefungoval ,tak som ho išiel reklamovať dokonca aj s tým bol problém pani dolezita sedela za pc z mozgom sliepky :O ( neprehanam ) ale na koniec ho teda zobrala ...po vrátení fungoval dva týždne a už nešiel ani zapnúť .
  • Tak znova cesta do ba ...ďalší problém pri reklamácii sedel tam " reklamačný technik " ktorý sa nam snažil nahovoriť že nám za tovar nemôžu dať peniaze až po upozornení mu bliklo že to ide taký ten typ čo sa snaží byť super ,ale vždy to bude prepadák čo nikdy nič nedosiahne jeho by som nezamestnal ani umývať záchody ;) dajaky madar Robert ( nekompletný )

Byt na vašom mieste radšej si doplatim. A nieje to o očierňovaní alzu, ale o faktoch. Kto hovorí, že nie mal buď veľké šťastie alebo ako sa aj myslím , je to zamestnanec alzy, ktorý sem píše 100% - hodnotenia. S pozdravom Váš ďalší nespokojný zákazník.

Em Jake

Pridané: 25. novembra 2016

• Niekto sa tu ocividne snazi Alzu zdiskreditovat. Objednaval som si tovar v tomto obchode uz mnohokrat a vzdy som bol na 100% spokojny. Dokonca vcera mi na moju otazku zadanu po 22:00 odpisali do hodiny!!! Takze komunikacia na strane obchodu - 100%. Maju mnozstvo tovaru lacnejsie nez konkurencia . U Alzy ma clovek vzdy zaruku, ze dostane originalnu, ZAPLOMBOVANU, neotvorenu krabicu s tovarom a to mnoho e-shopov nema. Takze tu by som Alzu vyzdvihol. Predavaju naozaj neotvoreny, neskusany tovar. Za o nieco nizsiu cenu potom ponukaju aj otvoreny/skusany/vrateny tovar a clovek, ktory chce par eur usetrit si moze z vlastnej vole vybrat aj takuto variantu. Osobne preferujem vzdy zaplombovanu krabicu.
  • U mna je Alza doslova jednicka *****.
  • Drobne preklepy pri popisoch v e-shope.

Vrelo odporucam, skvely e-shop, rychle dodanie tovaru, moznost osobneho prevzatia tovaru. Drzim palce nech kvalita sluzieb minimalne zostane taka ako bola doteraz... i ked uz bez heureky.

• Áno (5)
  • Nie (7)

Peter

Pridané: 25. novembra 2016

• Stranka je prehladna, dobre sa v nej orientuje.
  • Ziadna komunikacia
  • Nedodrzanie terminu

Mal som predtym dobre skusenosti z Alzou ale po poslednej objednavke ktoru som mal dostat do troch dni, nedodrzali termin, vraj pri nakladani vozidla doslo k oneskoreniu mojho balicku, a tuto spravu som dostal az ked som im napisal staznost ze neviem co je z mojou objednavkou, kedze ziadne sms ani email mi neprisiel.
Este vdaka bohu ze som neplatil hned ale objednal na dobierku, akonahle to pride vobec to nepreberiem a zrusim.

Je to velka skoda pretoze predtym som objednal vela veci z Alzy a nikdy nebol problem ale sudiac podla problemov inych zakaznikov a teraz aj mojich, nejdem certa pokusat.
Na case so poobzerat po inom e-shope.

• Nie (1)

PatrikK

• prehladnosť e-shopu
  • bohatá ponuka
  • prehnané ceny
  • falošné akcie (vymyslená "pôvodná" cena)
  • spôsob a doba dodania
  • osobný odber katastrofálny (nová "lepšia" centrála)
  • výhovorky pri oneskorenom dodaní
  • neschopní zamestnanci

Kedysi výborné skúsenosti, rýchle vybavenie a dodanie objednávky. V súčasnosti je alza nepoužiteľná... Po problémoch v posledných dňoch som s alzou skončil.

• Nie (1)